TGM, ayda 100 kule vinç üretimi hedefliyor

TGM, ayda 100 kule vinç üretimi hedefliyor

TGM, ayda 100 kule vinç üretimi hedefliyor
TGM Kule Vinç, bu yıl aylık kule vinç üretimini 100'e çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca şuanda 6 olan araç filosunu 10'a yükseltmeyi planlıyor.

 

Düzce 1'nci OSB'de faaliyet gösteren TGM Kule Vinç, bu yıl ayda 100 kule vinç üretmeyi hedefliyor. TGM Kule Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karademir, 2011 yılında 10 bin metrekarelik bir alanda üretime başladıklarını belirterek, "Kule vinç ve çelik konstrüksiyon imalat-tadilat ve montajı alanında faaliyet gösteriyoruz. Bu yıl 3 milyonluk ek bir yatırımımız olacak ve bu yatırımla sektörde iddialı olduğumuzu bir kere daha göstereceğiz. Ayda 5 adet kule vinç üretiyoruz. Bu yıl hedefimiz aylık kule vinç üretimini 100'e çıkarmak. Ayrıca şuanda 6 olan araç filomuzu 10'a yükseltmeyi planlıyoruz" dedi.

Kule vinç alanında piyasaya ilk girdikleri zaman yaşadıkları sıkıntıları aştıklarını ifade eden Karademir, "İtalya'da çalıştığımız dönemde Düzce 1'nci OSB'deki tesisimizi kurmayı planlamıştık. Kuruluş aşamasında ve ilk bir yıl çok büyük sıkıntılar yaşadık ancak zamanla piyasada güven kazanıp bugünkü konumumuza geldik. 2013 yılında genç girişimci ödülünü alarak sektördeki iddiamızı bir kere daha göstermiş olduk. Kuruluşumuzdan bugüne kadar oldukça büyük mesafeler kaydettik, istihdam sayısında artış var. Bugün 75 kişiye istihdam sağlıyoruz, ileri ki dönemlerde bu sayıyı artırmak için daha çok çalışacağız. Kule vinç konusunda yurtdışından da talepler alıyoruz fakat bizim öncelikli hedefimiz kendi ülkemiz. Yurtdışına yedek parça gönderiyoruz fakat kendi ülkemize yatırım yapıyoruz" diye konuştu.

Yurtdışından gelen vinçlerin yüksek fiyatlarını yaptıkları yerli üretimle düşürdüklerini belirten Karademir, "İkinci el kule vinç ithalatında denetim yapılamaması nedeni ile yurtdışında ömrünü doldurmuş ikinci el kule vinçler Türkiye piyasasına boyanıp yeni diye sunuluyor. Bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz. Kule vinç sektöründe denetimsizlik ve aksaklıklar var. Sektörün denetlenmesini istiyoruz. Çünkü eğer denetlenmezse ilerde kazalar olacak"dedi.

Haberimizi Paylaşın