Düzce, TGM Kule ile Zirveye Çıktı

Düzce, TGM Kule ile Zirveye Çıktı

Düzce, TGM Kule ile Zirveye Çıktı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi B aşkanlığı’nın (KOSGEB) başarılı KOBİ’lerin ve girişimcilerin teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması’nda Düzce finale kalmayı başardı.

KOSGEB Düzce Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün ön değerlendirmesi sonucunda, Genel Merkez’e göndermiş olduğu “TGM Kule Vinç Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti.” Türkiye Genelinde Yapılan KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması’nda Yılın Genç  Girişimci Ödülü dalında Finale kaldı. Yarışma için yapılan başvurular arasında kendi dalında ilk 5’e giren Düzce’li işletme, son jüri değerlendirmesinde birinci seçilirse, ödülünü Kasım ayı içinde yapılması planlanan törende Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak

Finalist işletme ile, KOSGEB Düzce Hizmet Merkezi Müdürü Asım Türkmen bir araya gelerek son değerlendirmeleri yaptı. Asım Türkmen, Ülke genelinde 8 ayrı alanda 3058 firmanın başvuru yaptığını ve kendi dalında ilk 5’e girme başarısını gösteren TGM Kule Vinç  Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti.’nin kendilerini gururlandırdığını belirterek “KOSGEB’ in bu yıl ikinci kez düzenlediği yarışmada ilimizden de bir finalist çıkması bizleri bölgemizdeki bu başarıdan dolayı son derece onurlandırmıştır. www.türkiyegirisimcileri.org  adresinde detaylı bilgi ve tanıtımların yapıldığı bu yarışma, KOBİ ve Girişimcilerimizi bundan sonra daha farklı motive edecektir. Çünkü artık işletmelerin de KOSGEB aracılığı ile geleneksel hale dönüşen Türkiye Geneli ödüllü yarışması olmuştur.” dedi. TGM Kule Vinç Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti.’nin yetkilisi Mithat Doğan ise “ilimizi bu yarışmada zirveye bizim taşımamız, yıl boyunca yaşadığımız sıkıntı ve yorgunluklarımızı bir nebze olsun üstümüzden almıştır. Bizler KOSGEB’den zaten belli başlı destekler almaktayız. Bu ödül de bizlere ayrıca en güzel destek olmuştur,bize buna layık görenlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yarışmada finale Balıkesir,Bursa,İzmir, Sivas ve Düzce illeri yarışacak. 

Haberimizi Paylaşın